شرح خبر
14-بهمن-1396 ساعت15:10:30

پلتفرمی برای حمایت از صنعت بازی سازی داخلی

بازی‌های ویدیویی که روزگاری تنها نوعی سرگرمی دیجیتال بودند، امروزه زمینه‌ساز شکل‌گیری صنعتی بزرگ شده‌اند، صنعتی که سرمایه گذاری کلان ابر شرکت‌های حوزه تکنولوژی و سرگرمی‌های دیجیتال سبب شده تا محصولات آن به عنوان آمیخته‌ای از هنر و فناوری شناخته شوند و گردش مالی آن نیز هر ساله با رشد قابل توجهی روبرو می‌شود. گذر زمان، اما روند عرضه و انتشار بازی‌های ویدیویی را دستخوش تغییر کرده و حال امروزه دنیای بازی‌های ویدیویی بیش از هر زمان دیگری پذیرای عرضه دیجیتال بازی‌ها است

بازی‌های ویدیویی که روزگاری تنها نوعی سرگرمی دیجیتال بودند، امروزه زمینه‌ساز شکل‌گیری صنعتی بزرگ شده‌اند، صنعتی که سرمایه گذاری کلان ابر شرکت‌های حوزه تکنولوژی و سرگرمی‌های دیجیتال سبب شده تا محصولات آن به عنوان آمیخته‌ای از هنر و فناوری شناخته شوند و گردش مالی آن نیز هر ساله با رشد قابل توجهی روبرو می‌شود. گذر زمان، اما روند عرضه و انتشار بازی‌های ویدیویی را دستخوش تغییر کرده و حال امروزه دنیای بازی‌های ویدیویی بیش از هر زمان دیگری پذیرای عرضه دیجیتال بازی‌ها است تا بتواند زمان دسترسی را به سریع‌ترین حالت خود برساند و نقش کلیدی و تاثیرگذار پلتفرم‌های عرضه دیجیتال بازی‌ها در این بین غیرقابل انکار است.» آریو» پلتفرم دیجیتال عرضه بازی‌های ویدیویی برای کامپیوتر‌های شخصی و تلفن‌های همراه هوشمند و تبلت‌های مبتنی بر سیستم عامل اندروید است که هدف آن قدم برداشتن در مسیر شکل‌گیری بازاری منسجم و قانونی برای فروش بازی‌ها است، زیرا هر چند صنعت بازی‌های ویدیویی سالیان سال است که توانسته جایگاه خود را در جوامع جهانی به تثبیت برساند، اما صنعت بازی‌های ویدیویی ایران بر روی پلتفرم کامپیوتر‌های شخصی از بدو پیداش همواره با مشکل عدم رعایت قانون حق نشر روبرو بوده و همین موضوع منجر به مهاجرت بازی‌سازان خوش فکر ایرانی به پلتفر‌های دیگر شده است. آریو امیدوار است این قدم با اعتماد طرفین در آینده نزدیک منجر به آشتی دوباره بازی سازان ایرانی با پلتفرم کامپیوتر‌های شخصی و رسیدن آن‌ها به موفقیت جهانی شود.
 

پلی به سوی ارتباط مستقیم

ذات تعاملی بازی‌های ویدیویی سبب شده تا صنعت شکل گرفته بر اساس آن نیز فرهنگی مشابه و بر پایه تعامل مستقیم سازنده و مخاطب داشته باشد. در چنین جامعه‌ای پلتفرم‌های دیجیتال می‌توانند زمینه ساز ارتباط مستقیم سازندگان و مخاطبان باشند. در همین راستا آریو سعی کرده با ایجاد یک شبکه اجتماعی آنلاین این فرصت را فراهم کند تا توسعه دهندگان بازی‌های ویدیویی بتوانند به سادگی بازی‌های خود را به معرض نمایش مخاطبان در آورده و به واسطه آریو و رسانه‌های همراه آن و به‌طور مستقیم بازخورد‌های آن‌ها را دریافت کنند.

فرصتی تکرار نشدنی…

آریو برخواسته از دل تیمی است که خود سال‌ها با مشکالت موجود در زمینه ساخت و عرضه بازی در داخل کشور روبرو بوده است، در همین راستا هدف ما همراهی بازی‌ساز‌های ایرانی تا شکل گیری بازاری منسجم و یکپارچه است؛ لذا کلیه تیم‌های بازی سازی و یا بازی سازان مستقلی که تا به‌حال اقدام به ساخت بازی کرده‌اند، این فرصت را خواهند داشت تا با ملحق شدن به آریو تا پایان بهمن ماه سال جاری به مدت سه ماه ۱۰۰ درصد درآمد حاصل از فروش محصولاتشان را دریافت کنند.

یک کلیک، تمام فاصله شما تا آریو!

اگر بازی‌ساز هستید، فاصله شما تا انتشار بازی‌ای که ساخته‌اید تنها یک کلیک است. کافی است عضو پنل توسعه دهندگان آریو شوید و بازی خود را در سریعترین زمان ممکن به شکل دیجیتال عرضه کنید.

ورود به آریو: http://ariogames.ir/
لینک پنل توسعه دهنده: https://developers.ariogames.ir/